Taktické brýle ESS NVG Profile TurboFan rám barvy Foliage Green se speed sleeve

6 397,00 Kč s DPH (5 287,00 Kč bez DPH)
740-0134

Parametry

Účel použití
Taktické brýle
Barva rámu
Travní zelená
Typ skel
Nedělená
Výměnná skla
Ano
Řada brýlí
ESS Profile

ESS NVG Profile TurboFan, taktické brýle s balistickou odolností s rámem barvy Foliage Green se speed sleeve, s ventilátorem.

 

Počet
Na objednávku

Brýle No.l  používané US Army
Patentovaná technologie taktických ochranných brýlí ESS Profile TurboFan zvyšuje ochranu proti zamlžení. Hlavním rysem tohoto modelu je dvou-rychlostní větráček, který vysává nadměrnou vlhkost z vnitřního prostoru brýlí za extrémních podmínek. Tento typ brýlí se vyrábí s fleecovou výstelkou v místech styku s obličejem uživatele. Základem TurboFan Anti-fog System je patentovaný dvou-rychlostní větráček TurboFan (až 15.000 ot/min.) umístěný v horní části rámu, který zajišťuje nepřerušovaný tok čerstvého vzduchu do vnitřního prostoru brýlí (ve směru ze spodní do horní části brýlí) a tímto způsobem je vlhký vzduch v extrémním prostředí ve vnitřním prostoru brýlí neustále vyměňován a tím nedochází ke srážení vody na ochranných sklech. Ovládací jednotka je umístěna na upínacím pásku.Tato jednotka je napájena 1ks baterie AA (starší modely 2ks baterií AAA), který napájí jednotku při nepřetržitém provozu déle jak 50 hodin při nižší rychlosti větráčku. Na ovládací jednotce lze zvolit jednu ze dvou rychlostí, "HI" pro maximální výkon odmlžení a "LO" při operacích v tichém prostředí.
Tyto brýle byly vyvinuty v úzké spolupráci s elitními jednotkami armády USA a proto vynikají veškerými možnými výhodami nízkoprofilových brýlí, které jsou kompatibilní se systémy nočního vidění bez omezení vynikající filtrace prachu a jiných poletujících částic. Tyto brýle mají široké zorné pole, skla jsou ochráněna proti zamlžení a poškrábání a poskytují jedinečnou balistickou ochranu. Brýle se standardně dodávají se dvěma skly tloušťky 2,8mm s balistickou ochranou (zabarvení kouřově šedé a čiré), s kvalitním přepravním obalem s úchyty na opasek a s převlečným rukávem Stealth Sleeve, který zamezuje odleskům při nošení brýlí na helmě.
Brýle mají skla ochráněna vrstvou proti poškrábání a zamlžení ClearZone FC. Všechna ochranná skla ESS vyhovují NATO standardu balistické odolnosti cal.22 MIL-V-43511C.
Všechna použitá skla zajišťují 100% ochranu proti UVA / UVB záření a zajišťují 100% průhlednost bez deformace zrakového pole.
Díky ESS Modular Technology nejsou náhradní skla finančně nákladná a jsou jednoduše zaměnitelná Je možné dodatečné zakoupení skel s ochranou proti laserovému záření, Laser Protective Lenses (LPLs) pro nejvíce požívané vlnové délky: 694nm a 1064nm
Ochranné brýle Profile NVG jsou vybaveny 35mm širokým upínacím páskem se sponou pro rychlé upnutí brýlí a rozpínací sponou pro rychlé uvolnění brýlí.
ESS Outrigger Strap Systém nabízí nejlepší pohodlí při použití s ochrannými helmami.
Nízkoprofilový design je kompatibilní se systémy nočního vidění. Celoobvodová ventilace a kvalitní filtrační systém umožňuje dobrý únik vlhkého vzduchu z vnitřního prostoru brýlí a naopak zamezuje průniku prachu, kouře a poletujících částic do vnitřního prostoru brýlí. Design s běžným širokým profilem poskytuje výjimečně široké pole výhledu.
Brýle se dodávají s převlečným ochranným rukávem Stealth Sleeve, který zamezuje odleskům při nošení brýlí na helmě.
Brýle jsou standardně dodávány s rámem barvy černá, listová zelená a pouštní písek
K brýlím je možné dodat vložku pro dioptrická skla P-2 ICE/ Rx Insert (High-Impact Nylon), která se zcela jednoduše instaluje do vnitřního prostoru brýlí. Tato vložka lze instalovat také do brýlí ESS ICE 2,4 Eyeshield.
Brýle se dodávají s čirými a tmavými skly. K brýlím lze dokoupit odtrhávací folii "Tear-off".

SERIE PROFILE

ESS Profile NVG rám zelené barvy Foliage Green se speed sleeve, taktické brýle s balistickou odolností.

Brýle vyhovují následujícím normám a směrnicím:

  • EN 166 BTKN34
  • ANSI Z87.1 - 2003
  • ANSI Z87.1 - 2010
  • MIL-PRF-32432 MCEP
  • MIL-PRF-32432 MCEP (V0)
  • MIL-DTL-43511D (V0)
  • STANAG 2920 V50 15-Cal